בלוק אמריקה

בלוק אמריקה היא אבן מלאכותית המיוצרת בפטנט אמריקאי. אבני בלוק אמריקה עשויות בטון ומיוצרות במפעל בתהליך ייחודי. האבנים מאפשרות יישום פשוט ומהיר של יצירת קירות תיחום בשיטת הרכבה הדומה להרכבת לגו. שיטה זו מאפשרת לכל אחד לבנות בעצמו קיר לבנים בגינה שלו, שעד היום היה צורך בביצוע של אנשי מקצוע. 

מחיר של בלוק אמריקה

המחיר של אבני בלוק אמריקה נע בין 90-160 ש״ח למטר. המחיר עשוי להשתנות בהתאם לגודלה ולעוביה של האבן. כמו כן לעיתים משתנים נוספים כמו גוון האבן עלולים לייקר את המחיר.

מבנה בלוק אמריקה

אבני בלוק אמריקה בעלות מבנה גיאומטרי ייחודי המאפשרות הרכבה פשוטה של האבנים לצורך יצירת חומות וקירות, יצירת שבילים, עמודים, חניית רכבים, מעמד של מטען לרכב חשמלי ועוד. הטקסטורה של הבלוקים מעניקה להן מראה כפרי המתמזג היטב בגינות שונות ואף מקנה להן מראה של מבנים אירופאיים. 

את האבנים ניתן למצוא במגוון רחב של גדלים ובגוונים שונים כמו שחור בזלת, חום אדמה, כורכר ועוד. האבנים נצבעות בצבעים המעניקים להן מראה אבן טבעית בכדי שיוכלו להשתלב בעיצוב הגינה בצורה הטובה ביותר.

יתרון נוסף של אבני בלוק אמריקה הוא היכולת לפרק ולהרכיב אותן מחדש ללא צורך בהריסה מוחלטת של האבנים ובהזמנה של אנשי מקצוע. ניתן בקלות לפרק את המבנה ולהרכיבו מחדש בהתאם לשינויים הנדרשים בגינה.

יישום בלוק אמריקה

YouTube video

האבנים מיושמות בשיטה פשוטה ומהירה על ידי בניה יבשה או על ידי הדבקה פשוטה ללא צורך ביציקות בטון ומלטים לבנייה. האבנים בנויות בצורה גיאומטרית ייחודית עם חורים ותעלות והרכבתן מתבצעת בקלות על ידי שימוש בפינים מפיברגלס או בהדבקה גמישה.

מבנה האבנים הייחודי מאפשר לבצע אפשרויות עיצוביות רבות כמו:

  • בניית קירות וגדרות נמוכים לצורך יצירת טופוגרפיה משתנה בגן
  • תיחום והפרדה של אזורים שונים בגן
  • בניית קירות וגדרות ישרים ומעוגלים

תהליך ההתקנה והבניה בעזרת אבני בלוק אמריקה

  1. תחילה יש לבצע חפירה והכנה של השטח. מומלץ לחפור מקום באדמה ברוחב של 50 ס״מ ובעומק של 30 ס,מ על מנת להניח את שכבת האבנים הראשונה. לאחר מכן יש לפזר את אבני שומשום או חצץ בשכבה בעובי של 15 ס״מ לפחות (עליה יונחו האבנים הראשונות). חשוב להדק את החצץ עד כמה שניתן לאדמה על מנת למנוע שקיעה של הקיר. 
  2.  הנחת השורה הראשונה היא קריטית לתהליך, האבנים מונחות כאשר החורים פונים כלפי מעלה והמסילה כלפי מטה.
  3. את ההרכבה מבצעים על ידי מיקום הפיברגלס בחורים המיועדים לפינים או על ידי שימוש בדבק ייעודי. 
  4.  את השורה הבאה מניחים תוך נעילת האבנים על גבי הפינים שעל השורה הקודמת. את החללים שנותרו ממלאים בחצץ.
  5.  באותה הצורה הניחו את שאר השורות תוך נעילת האבנים על גבי הפינים או הדבקה שלהם למשטח. 
YouTube video
ריטה פסחוב

כותבת המאמר: ריטה פסחוב

מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי ריטה פסחוב ואנשי מקצוע מנוסים. כדי להביא לכם את המידע העדכני והמועיל ביותר לגבי אבני מדרך ודרכי השימוש בהן. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

אבני מדרך נוספות שיכולות לעניין אותך