אבני מדרך מנוסרות

  להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-2100

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  באופן כללי קיימים שני סוגי אבנים עיקריות המשמשות לצורך אבני מדרך: אבני שכבות ואבני מדרך מנוסרות. אבני שכבות אלו אבנים שמקלפים אותם שכבה אחר שכבה מהסלע, והן מתאפיינות במרקם מחוספס.

  אבן מנוסרת היא סלע גדול שפורסים אותו לחלקים, האבנים המתקבלות הן בעלות מרקם חלק, במידה ורוצים להעניק לאבני המדרך האלו מרקם מחוספס יש צורך בעיבוד של האבן.

  אבן מנוסרת היא לרוב אבן גיר מקומית מסוגים שונים ובדרגות קשיחות שונות. קיימים כמה סוגים עיקריים המשמשים לצורך אבני מדרך, האבנים מגיעות במגוון גדלים, צבעים וצורות והן מאפשרת עיצוב בסגנון פראי וייחודי של שבילים ושל ריצוף חוץ בזכות צורתן האמורפית והמראה הטבעי שלהן. אפשר למצוא אבני מדרך גדולות מאוד שעברו ניסור והתאמה.

  מחיר וגודל של אבן מנוסרת

  אבני מדרך מנוסרות מגיעות במגוון רחב של גדלים, לרוב הגדלים ינועו בין 40 ל- 90 ס״מ ויהיו בעלי צורות אמורפיות שונות. מחיר אבן מנוסרת מקומית נע בין 33 ₪ – 65₪ בהתאם לגודל האבן.

   להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
   077-805-2100

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   אבני מדרך מנוסרות על פי אזורים בארץ

   כל אבן מדרך שונה בעקבות המרכיבים הגיאולוגיים באזור בו היא נמצאת והמינרלים מהם היא מורכבת.

   • באזורים געשיים כמו רמת הגולן לרוב האבן תהייה בצורות עגולות, שטוחות או חדות מאד, בעלות טקסטורה חלקה.
   • באזור געשי ליד הים כמו חוף הכרמל בו היו התפרצויות געשיות בתוך הים והתקררות מהירה של הלבה, היא תצור את אבן הכורכר, האבן נראית מוקצפת, מכיוון שבתהליך ההתפרצות בתוך הים נכלאו בתוך הלבה אוויר ומים ובעלת טקסטורה מחוספסת.
   • באזור הגליל, יהודה והשומרון האבן תהיה ממשקע גיר, למרות שקיימים סוגים רבים של אבני גיר, התכונות הנפוצות ביותר של האבן הוא המבנה השטוח והגירני שלה. 

   ההבדל בין אבן לקט לאבן מנוסרת

   אבן לקט זוהי אבן שליקטו אותה, כלומר אבן שנאספה מהטבע. באופן כללי ניתן לומר כי כל אבן היא אבן לקט, אך ברגע שאותן אבנים עברו עיבוד במפעל ונוסרו על ידי מסורים הן נקראות אבנים מנוסרות. 

   אבנים מנוסרות יהיו לרוב בצורה אמורפית טבעית ובצבעים טבעיים של אפור, חום, צהוב, לבן, שחור או אדמדם.

   ריטה פסחוב

   כותבת המאמר: ריטה פסחוב

   מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי ריטה פסחוב ואנשי מקצוע מנוסים. כדי להביא לכם את המידע העדכני והמועיל ביותר לגבי אבני מדרך ודרכי השימוש בהן. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

   אבני מדרך נוספות שיכולות לעניין אותך