אבני מדרך לחנייה או לריצוף חוץ

  להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-2100

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  אחד היתרונות של אבני מדרך מעבר למראה הטבעי והייחודי שהן מעניקות בכל מקום שבו הן מונחות הוא היכולת שלהם להיות מותקנים ללא צורך בקיבוע קבוע, כך ניתן לשנות את מקומן בכל זמן נתון בהתאם לשינויים העיצוביים והפרקטים שאתם מעוניינים לבצע.

  כשמדובר באזור החנייה או בריצוף חוץ הסיפור קצת אחר, באזור החנייה יש לקחת בחשבון את משקלו הכבד של הרכב אשר ינוע ויעמוד על פני האבנים. במצב זה, הנחת אבני מדרך ללא קיבוע בטון תאפשר תזוזה שלהן. במצב בו האדמה שמתחת לאבנים איננה ישרה לחלוטין או נוטה לשינויים בעקבות מזג האוויר יווצרו חללי אוויר מתחת לאבנים, כאשר יופעל לחץ כבד על האבנים יווצרו סדקים ושברים דווקא באזורים אלה.

  הבטון מאפשר מילוי של כל החללים ויצירת קרקע ישרה ואטומה, בנוסף האבנים מותקנות על הבטון ואינן יכולות לזוז. במצב זה גם אבנים שאינן בעלי דחיסות וקשיחות גבוהים במיוחד יכולות להתמודד עם העומס הרב המופעל עליהן.

   להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
   077-805-2100

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   קווים מנחים לקראת ריצוף באבני מדרך 

   • הקפידו כי עובי האבן הטבעית יהיה בין 15 -20 ס״מ
   • גודל האבן המומלץ הוא כ 80*80 ס״מ
   • מומלץ להניח את האבנים על פני מצע מהודק (חומרי קיבוע או חצץ)
   • המרחק האידיאלי בין מרכזה של אבן אחת למרכזה של האבן שלצידה יהיה כגודל המרחק בין גלגלי הרכב (1.35 ס״מ)
   • המרחק המומלץ בין אבן אחת לבין האבן שאחריה יהיה כ 15 ס״מ

   התקנת אבני מדרך בחנייה

   בעקבות הסיכון ביצירת שברים באבנים בעקבות עודף משקל, הצורה הטובה ביותר להתקנת אבני מדרך בחנייה ובשבילי גישה כוללת קיבוע קבוע על ידי הכנת תשתית הקרקע וחומרי מלט שונים.

   תחילה יש לבצע יישור של השטח, החלקת האדמה, הוצאת עשבים שוטים ויישור המפלס עד כמה שניתן. לאחר מכן יש לבצע הנחה של תשתית עשויה שומשום, מלט ודבקים שונים על פני השטח, עובי התשתית יהיה כ 10 ס״מ.

   מעל החומר הזה מנחים את האבנים בצורה ישרה ללא בליטות ושקעים. לא תמיד כל האבנים מגיעות בעוביים זהים, לכן יש לקחת זאת בחשבון ולבדוק היטב כי הנחת האבן לא תהיה בגובה שונה מהאבנים שלידה. את הרווחים בין האבנים ממלאים באבני שומשום נוספות.

   לאחר מכן במקרים בהם התשתית דורשת ספיגה של מים על מנת להתקשות, מרטיבים את האבנים, במקרה ואין צורך בהרטבה מלאה, מומלץ להרטיב בין הרווחים ולהמתין לייבוש מלא. 

   בסיום ממלאים את הרווחים בבטון דליל אשר ישמש כרובע בין האבנים. ולאחר מכן משפשים את שאריות הבטון ומשחיזים פינות חדות של האבנים במידה ויש. מומלץ לשטוף את האבן עם חומצת מלח ולבצע ציפוי סילר המגן על האבן מפני נזקים, לכלוך ושחיקה.

   ריטה פסחוב

   כותבת המאמר: ריטה פסחוב

   מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי ריטה פסחוב ואנשי מקצוע מנוסים. כדי להביא לכם את המידע העדכני והמועיל ביותר לגבי אבני מדרך ודרכי השימוש בהן. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

   אבני מדרך נוספות שיכולות לעניין אותך