אבני מדרך גדולות

  להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-2100

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  אבני מדרך גדולות הן אבנים טבעיות שנחתכו בגודל גדול במיוחד. ברוב המקרים גודל סטנדרטי של אבני מדרך נע בין  40 -90 ס״מ, אך ניתן למצוא גם אבנים גדולות יותר.

  חשוב להבין מה הצורך שלכם באבנים לפני שאתם בוחרים בגודל המתאים. למשל, אבנים המשמשות כאבני מדרך יצטרכו להיות בגודל של לפחות 50 *60 על מנת להכיל את כל כף הרגל בבטחה ולהעניק הליכה נוחה על האבן שמונחת על האדמה.

  אבני מדרך המשמשות בעיקר לצורך דקורטיבי של יצירת הפרדה בין צמחייה או יצירת ריצוף חוץ הכולל שימוש בבטון יוכלו להיות בגדלים קטנים יותר מאחר והן ירכיבו בסופו משטח אחד גדול ואחיד. אבני מדרך גדולות לרוב יונחו על משטח אדמה או דשא ליצירת שביל אבנים גדול ורחב.

  מחיר של אבני מדרך גדולות

  מחיר כל אבן מורכב מסוג האבן ומגודלה, באופן כללי אבן גדולה לרוב תהיה יקרה יותר מאבן קטנה. יחד עם זאת אלמנטים נוספים עלולים להשפיע על מחיר האבן, כמו סוג האבן, עבודת העיבוד שהיא עברה, ארץ המקור שלה ועוד. המחיר של אבן מדרך גדולה יכול לנוע מ- 140 ש"ח ומעלה ליחידה.

   להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
   077-805-2100

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   סוגים של אבנים גדולות

   אבנים גדולות הן פונקציה של אופן כריית הסלע וניסור שלו, ניתן לנסר כל אבן לצורה או לגדול מסויים. באופן כללי קיימות שתי דרכים עיקריות ליצירת האבנים: אבני מדרך מנוסרות ואבני מדרך שעברו קילוף.

   אבנים מנוסרות הן אבנים שנוסרו מסלע גדול, לכן גודל האבן מושפע מגודל הסלע ומכלי הניסור, אבני שכבות הן קילוף של שכבות האבן, גם כאן גודל האבן תלוי בגודל הסלע ובמאפייני השכבות הפנימיות שלו.  ברוב המקרים אבני מדרך גדולות בעלות צורה אמורפית שאינה מוגדרת, הצורה הטבעית מקנה לאבן את הייחודיות שלה ומדגישה את המראה הטבעי שמתמזג היטב בריצוף חצר הבית הפרטי.

   יישום אבני מדרך גדולות

   את אבני המדרך הגדולות ניתן ליישם בכמה דרכים:

   1. הנחה – הנחה של האבנים במקום הרצוי ללא צורך בחומרים נוספים או הידוק לקרקע, לרוב מדובר בצורך דקורטיבי הנועד ליצירת הפרדה בין הצמחייה לשבילים ואין חשיבות גבוהה מדיי ליציבות האבנים. מומלץ מאוד ליישר את הקרקע עד כמה שניתן טרם הנחת האבנים.
   2. ריצוף – לרוב אינו מבוצע עם אבנים גדולות במיוחד, מדובר בהנחת אבנים על בטון מסורק וקיבוע שהם לכדי יצירת ריצוף ישיבה או שביל הליכה יציב. אבנים מרוצפות בבטון יציבות יותר ועמידות יותר בפני משקלים גבוהים. יש להכין את הקרקע טרם הריצוף כפי שעושים בכל ריצוף אחר. 
   3. שילוב עם אבנים נוספות – ניתן לבצע שביל המורכב מאבני מדרך עם גרנוליט, טוף או אבנים קטנות אחרות היוצרות הפרדה דקורטיבית בין אבני המדרך ומעניקות יציבות נוספת לאבנים. 
   ריטה פסחוב

   כותבת המאמר: ריטה פסחוב

   מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי ריטה פסחוב ואנשי מקצוע מנוסים. כדי להביא לכם את המידע העדכני והמועיל ביותר לגבי אבני מדרך ודרכי השימוש בהן. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

   אבני מדרך נוספות שיכולות לעניין אותך