אבני מדרך קטנות

  להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-2100

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  אבני מדרך קטנות הן אבנים טבעיות הנחתכו לגודל קטן. האבנים הן אותם אבנים שתוכלו למצוא במגוון רחב של סוגים גדלים, צורות וצבעים. ברוב המקרים הגודל המקובל של אבני מדרך קטנות הוא 30*40 ס״מ, אך ניתן למצוא גם אבנים קטנות יותר. 

  חשוב להבין מה הצורך שלכם באבנים לפני שאתם בוחרים בגודל המתאים. למשל, אבנים המשמשות כאבני מדרך יצטרכו להיות בגודל של לפחות 50 *60 על מנת להכיל את כל כף הרגל בבטחה ולהעניק הליכה נוחה על האבן שמונחת על האדמה.

  אבני מדרך המשמשות בעיקר לצורך דקורטיבי של יצירת הפרדה בין צמחייה או יצירת ריצוף חוץ הכולל שימוש בבטון יוכלו להיות בגדלים קטנים יותר מאחר והן ירכיבו בסופו משטח אחד גדול ואחיד. במקרה בו מתבצע ריצוף שאינו מקובע, אלא כולל אבנים קטנות מומלץ להשתמש באבני מדרך בינוניות או גדולות על מנת ליצור הפרדה משמעותית יותר.

  מחיר של אבני מדרך קטנות

  מחיר כל אבן מדרך מורכב מסוג האבן ומגודלה, באופן כללי אבן קטנה לרוב תהיה זולה יותר מאבן גדולה. יחד עם זאת אלמנטים נוספים עלולים להשפיע על מחיר האבן, כמו סוג האבן, עבודת העיבוד שהיא עברה, ארץ המקור שלה ועוד. המחיר של אבן מדרך קטנה יכול לנוע מ- 20 ש"ח ומעלה.

   להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
   077-805-2100

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   סוגים של אבנים קטנות

   אבנים קטנות הן לא בהכרח פונקציה של סוג אבן מסוים, ניתן לנסר כל אבן לצורה או לגדול מסויים. ניתן לנסר אבני בזלת קשיחה, אבני צפחה צבעונית או אבני גיר למיניהם. חשוב לדעת כי חלק מהאבנים בעלי קשיחות נמוכה יותר מאחרים, לכן באבנים רכות יותר מומלץ לשמור על עובי גדול יותר של האבן.

   אבנים קטנות באופן טבעי הן לרוב אבנים המשמשות כתוספת לעיצוב או להגברת היציבות של אבני המדרך בחצר, כמו חצץ שומשום, טוף וחלוקי נחל שונים.

   יישום אבני מדרך קטנות

   את אבני המדרך הקטנות ניתן ליישם בכמה דרכים:

   1. הנחה – הנחה של האבנים במקום הרצוי ללא צורך בחומרים נוספים או הידוק לקרקע, לרוב מדובר בצורך דקורטיבי הנועד ליצירת הפרדה בין הצמחייה לשבילים ואין חשיבות גבוהה ליציבות האבנים. מומלץ מאוד ליישר את הקרקע עד כמה שניתן טרם הנחת האבנים
   2. ריצוף וחיפוי – מדובר בהנחת אבנים על בטון מסורק וקיבוע שהם לכדי חיפוי קיר, יצירת ריצוף ישיבה או שביל הליכה יציב. אבנים מרוצפות בבטון יציבות יותר ועמידות יותר בפני משקלים גבוהים. יש להכין את הקרקע טרם הריצוף כפי שעושים בכל ריצוף אחר. 
   3. שילוב עם אבנים נוספות – ניתן לבצע שביל המורכב החצץ או אבנים קטנות אחרות היוצרות הפרדה דקורטיבית בין אבני המדרך ומעניקות יציבות נוספת לאבנים. אופציה זו תלויה בגודלן של אבני המדרך ואינה מתאימה לאבנים קטנות מדיי.
   ריטה פסחוב

   כותבת המאמר: ריטה פסחוב

   מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי ריטה פסחוב ואנשי מקצוע מנוסים. כדי להביא לכם את המידע העדכני והמועיל ביותר לגבי אבני מדרך ודרכי השימוש בהן. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

   אבני מדרך נוספות שיכולות לעניין אותך