אבן מדרך צפחה

  להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-2100

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  אבן צפחה היא אבן טבעית בעלת מידת קושי בינונית, האבן מורכבת מגבישים הבנויים אחד מעל השני במבנה המכונה "מרקם צפחתי". אבן הצפחה היא אבן שכבות, כלומר בזמן החציבה מסירים מהסלע שכבה אחר שכבה, דבר המקנה לה את מרקם טבעי ומחוספס, זהו גם מקור שמה של האבן מהשפה היוונית שמשמעותו "סדקים", "הפרדה". ניתן למצוא סלעי צפחה בכל רחבי העולם.

  בקרב אבני הצפחה קיימים כמה סוגים של אבנים, הפופולרית ביותר בה משתמשים לצורך בנייה ועיצוב הבית היא אבן חזקה ועמידה מאוד שאינה סופחת מים. הייחודיות של האבן מתבטאת במרקם המיוחד שלה ובמגוון רחב מאוד של צבעים. 

  מחיר של אבני צפחה

  אבני הצפחה יכולות להיות מתומחרות בצורות שונות. חלק מהספקים יתמחרו את אבני הצפחה לפי אבן, כאשר אבן מדרך צפחה בגודל ממוצע של 50*60 ס"מ עולה כ- 100 ש"ח ליחידה. אחרים יעדיפו למכור משטחים בגדלים משתנים. גודל פופולרי למכירה הוא משטח הנועד לריצוף בגודל של 170-250 מ"ר. המחיר של אבני צפחה למ"ר ינוע בין 120 עד 350 ש"ח. במידה ומדובר באבני צפחה מעובדות שעברו ליטוש מיוחד, חיתוך וכו׳ המחיר יגדל בהתאמה. 

  צבעים של אבני צפחה

  אבני הצפחה מגיעות בשלל צבעים, ישנן אבני מדרך לבנות מסוג צפחה ועד לצבעי תכלת וטורקיז. צבע האבן משתנה בהתאם למקום ממנו היא הגיעה. מאחר ואבני הצפחה נמצאות ברחבי העולם כולו, בכל יבשת ואזור גיאוגרפי קיימים מרכיבי אדמה שונים זה מזה, לכן צבע האבן משתנה בהתאם למינרלים המרכיבים אותה.

  קשת הצבעים הרחבה של אבני הצפחה הוא גם הסיבה לכך שהאבן פופולרית במיוחד לשימוש כאבני מדרך. הגוונים והצבעים של הצפחה מאפשרים יצירתיות רבה המתבטאת בגינות וחצרות צבעוניות ומרהיבות.

   להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
   077-805-2100

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   צורות של אבני צפחה

   אבני הצפחה מגיעות בצורות שונות, בהתאם ליבואן ובהתאם לדרישת הלקוח. ברוב המקרים אבני הצפחה מגיעות בצורה אמורפית ובעזרתה יוצרים שבילים ומשטחים בצורות פראיות. ניתן לרכוש גם אבני מדרך מרובעות מסוג צפחה או אבני מדרך עגולות

   אבני הצפחה המשמשות כאבני מדרך יגיעו בעוביים של 3-5 ס"מ. לעומת זאת אבנים המשמשות לצורך חיפויים או בנייה יהיו עבות יותר. אבני הצפחה בעלות טקסטורה מחוספסת, הטקסטורה מונעת החלקה ומתאימה מאוד לתנאי חוץ בעיקר בחודשי החורף הגשומים. 

   יישום של אבני מדרך צפחה

   YouTube video

   היישום של אבני הצפחה משתנה בהתאם למיקום בו הן מונחות. במידה ובחרתם להשתמש באבנים אלו בתור אבני מדרך לגינה או לצורך דקורטיבי אחר תוכלו להניח את האבנים על האדמה ללא צורך בהידוק נוסף. חשוב להקפיד על מפלס אדמה יישר והידוק הקרקע ככל הניתן על מנת לשמור על יציבות האבן. מאחר והאדמה נוטה לשתות מים ועלולה לזוז מומלץ בכל זאת להוסיף אבני טף או שומשום מתחת על מנת להבטיח את יציבותן של האבנים.

   בנוסף לכך, אם בחרתם להניח את אבני המדרך על דשא, מומלץ שהאבנים יהיו גבוהות מספיק כך שיבלטו מעליו ויהיה נוח לכסח סביבן את הדשא מבלי לעלות עליהן עם המכסחת דשא.

   במידה ומשתמשים באבנים כריצוף לפינת ישיבה או חנייה יש ליישם את ההתקנה שלהם כפי שמיישמים ריצוף אחר שנדרש לעמוד במשקלים כבדים ולמנוע תזוזה – ריצוף מעל בטון מסורק.

   ריטה פסחוב

   כותבת המאמר: ריטה פסחוב

   מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי ריטה פסחוב ואנשי מקצוע מנוסים. כדי להביא לכם את המידע העדכני והמועיל ביותר לגבי אבני מדרך ודרכי השימוש בהן. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

   אבני מדרך נוספות שיכולות לעניין אותך