3 השלבים הקריטיים בתכנון גינה פרטית

  להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-2100

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  אם זכיתם לגור בבית צמוד קרקע, סיכוי סביר שתרצו ליהנות מגינה ירוקה ומלבלבת שתקיף את הבית שלכם, ובכך ליצור לעצמכם גן עדן קטן משלכם.

  בדרך כלל אנחנו לא חושבים על זה כאשר אנחנו קונים בית, אבל גם בגינה צריך להשקיע, ועדיף לעשות זאת בצורה חכמה מההתחלה, כדי למנוע עוגמת נפש והוצאות מיותרות בהמשך. 

  השלבים הנכונים בהקמת גינה

  בניגוד לבית עצמו, שעשוי מחומרים דוממים כגון לבנים ובטון, גינה עשויה מחומרים חיים: אדמה עשירה, צמחים עם צרכים מסוימים ועוד. 

  לכן, תהליך של הקמת גינה צריך להיות תהליך סדור ומתוכנן היטב, כדי לאפשר לכם ליהנות מהגינה המתאימה לכם. 

  שלב ראשון – הבנת הצרכים שלכם

  גינה פרטית בבית נועדה לשרת את הצרכים ולהגשים את הרצונות של בעלי הבית. לצורך העניין, הצורך של משפחה עם ילדים קטנים יהיה שונה מהצורך של זוג מבוגר שחי בגפו. 

  לכן, השלב הראשון בתכנון הגינה הוא הבנת האופי, הצרכים והרצונות של דיירי הבית. האם הם רוצים לארח חברים ומשפחה ל"על-האש"? האם הם רוצים מקום שקט עם קולות של פכפוך מים כדי לשתות בו את הקפה של הבוקר בנחת? האם ילדים יתרוצצו בגינה או שאולי מדובר בכלל בגינת מאכל?

  כל מאפיין כזה יכול לבוא לידי ביטוי בתכנון הגינה, ולכן חשוב לתת לו דגש כבר בשלב הראשון. 

  שלב שני – תקציב ושטח

  לאחר שהבנו את הצרכים ואת השאיפות של דיירי הבית, הגיע הזמן לבחון כיצד ניתן ליישם זאת בהתאם לתקציב הנתון ובהתאם לתנאי השטח של הגינה. 

  לצורך העניין, גינה שנהנית משעות רבות של שמש ישירה יכולה להפוך לגינת מאכל עם גידולים שונים. מצד שני, אם אתם מעדיפים צל, אולי יהיה עדיף לשתול עצים עם עלווה רחבה או להתקין פרגולה שניתן יהיה לשבת מתחתיה בהנאה. 

  תקציב ושטח יכולים לגרום לשינויים מהותיים בתכנון. לדוגמא, אם אתם רוצים לשמוע פכפוך מים, בתקציב גדול תוכלו להקים בריכה קטנה עם דגים, אך בתקציב קטן אולי תוכלו להביא אלמנט מים קטן עם מפלון. 

  שלב שלישי – התאמת הצמחיה לאקלים

  אחרי שהבנו איזו גינה אנחנו רוצים, ואחרי שהבנו מה התקציב ומה היכולות שלנו, הגיע הזמן לחבר הכל ולהתאים אותו לאקלים. 

  כפי שכבר ציינו בהתחלה, גינה עשויה מחומרים חיים שגם להם יש צרכים שונים. יש צמחים שאוהבים קור, אחרים אוהבים חום. יש כאלה שאוהבים הרבה מים וזקוקים לממטרים רבים, ואחרים אוהבים את היובש. 

  לכן, כאשר מקימים גינה, חשוב מאוד להתאים את הצמחייה לאקלים. גינה שתוקם ברמת הגולן תוכל להשתמש מצמחים שונים מאשר גינה שמוקמת בבית בערבה הצחיחה. 

  התאמה נכונה של צמחיה לאקלים תוכל לצמצם את ההתמודדות שלכם עם מזיקים ומחלות צמחים, וגם תוכל לחסוך בהוצאות המים. 

  כמובן, שבכל תכנון של גינה כדאי לבחור את השבילים והדרכים שתרצו ללכת בהם, ולרצף אותם באבני מדרך יפות ואיכותיות. 

  אבני מדרך נוספות שיכולות לעניין אותך