דגשים לביצוע ריצוף חוץ עם אבני מדרך

  להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-2100

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  חצר היא תוספת מבורכת לכל בית, ובמיוחד אם משתמשים בה באופן יעיל. כדי לנצל היטב את כל השטח שעומד לרשותכם כדאי ליישם ריצוף חוץ, כשההסברים בעמוד זה יעזרו לכם לעשות זאת נכון.

  בחירה נכונה של סוג אבני המדרך

  הדגש הראשון לקראת ריצוף חצר הוא בחירה של האבנים הנכונות. ישנם מספר סוגים של אבני מדרך, ולכל אחד מהם יתרונות משלו: כך למשל אבני מדרך בזלת מתאפיינות בעמידות גבוהה ומשדרות יוקרה מנצחת. אבנים טבעיות מאפשרות הגעה למראה מדויק והתאמה מלאה לכל רצון וחלום, לאבני צפחה טקסטורה מחוספסת שמונעת החלקה בימים גשומים ואילו ריצוף בבטון הוא פתרון פרקטי מאוד.

  המפתח הוא התאמה למאפיינים הספציפיים בחצר. לדוגמה, עבור חנייה נדרשות אבנים בעובי של 15-20 ס"מ ובגודל של 80 ס"מ על 80 ס"מ. בחצרות שיש בהן גינה מלבלבת אחד הפרמטרים המרכזיים בבחירת האבנים הוא הגוון שלהן, כשהמטרה היא סינרגיה בינן לבין הצמחייה ושאר האלמנטים במרחב.

  צורות של אבני מדרך

  על-מנת ליצור חצר מעניינת ואפילו ייחודית, ניתן, וכדאי, לנצל את העובדה שאבני המדרך מגיעות בשלל צורות. אופציה אחת היא אבני מדרך מרובעות, כלומר בצורת מלבן. המלבן יכול להיות מדויק, ובמקרה כזה הריצוף יהיה סימטרי ובקווים ישרים. המלבנים יכולים להיות גם בעלי חיתוכים לא אחידים כך שנשמר מראה טבעי יותר – למי שאוהב את החצר שלו בעלת אופי פראי משהו. גם אבנים מנוסרות שזוכות לחזות אמורפית מייצרות מראה טבעי ומחמיא לכל חצר.

  אפשרות נוספת היא אבני מדרך עגולות. המראה העגול מתאים גם לצפחה וגם לבזלת, וכן לסוגים נוספים של אבנים ובהן ליימסטון. חופש הבחירה לגבי הצורה נמשך גם כשמגיעים לגודל של האבנים: מצד אחד תוכלו לרצף את החצר עם אבנים בגודל של 40-50 ס"מ ומהצד השני של הסקאלה יש גם אבני חיפוי בגודל 80-90 ס"מ. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מנוסים כדי לתכנן את הריצוף באופן אופטימלי, וכך לבחור נכון את הגודל והצורה.

  אופן היישום של אבן מדרך

  דגש חשוב נוסף הוא אופן היישום של ריצוף חוץ עם אבני מדרך. גם מבחינה זו נדרשת התאמה מדויקת למטרת הריצוף ולמיקום שלו. אם למשל הריצוף מיועד לייצר מקום חנייה, חובה להניח את האבנים שנבחרו אך ורק על גבי מצע מהודק (למשל חצץ או חומרי קיבוע), על-מנת שמקום החנייה יהיה יציב. המרחק המומלץ בין מרכזי האבנים הוא כ-135 ס"מ, שזהו המרחק בין הגלגלים של מכונית סטנדרטית (אם הרכב שלכם רחב יותר או צר יותר, גם המרווח בין האבנים ישתנה).

  בגינה עצמה ניתן לפזר טוף או אבני שומשום מתחת לאבנים כדי להבטיח שהקרקע ישרה והיציבות משופרת. במקומות שבהם יש דשא חשוב לשים לב לגובה האבנים – אם הן יהיו שקועות התוצאה עלולה להיות הצפה בזמן גשמים או השקיה של הדשא. בכל מקרה מומלץ להפקיד את מלאכת היישום בידי רצפים מומלצים.

  אבני מדרך נוספות שיכולות לעניין אותך