איך מרצפים אבני מדרך

  להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-2100

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  קיימות דרכים רבות לריצוף והנחה של אבני מדרך, השיטות משתנות בהתאם להעדפות בעל המקצוע, לחומרים בהם הוא משתמש ובמשטח עליו האבנים הולכות להיות מונחות. במאמר הבא נסקור את אחת הדרכים הפופולריות לריצוף אבני מדרך.

  לפני שמתחילים וודאו כי השטח יישר ואין שקיעת קרקע, במידה ויש ייתכן ותצטרכו לבצע הגבהה ודירוג של גבהים בקרקע על ידי הנחת אבנים למיניהם.

  הכלים הדרושים לריצוף אבני מדרך

  • סליל חוטים 
  • יתדות
  • פלס מים
  • סרט מדידה
  • מריצה או דלי גדול לערבוב המלט
  • את מרובעת
  • כף סיידים
  • אבנים טבעיות לריצוף 
  • תערובת מלט 
  • חלוקי נחל דקורטיביים/ אבני שומשום/ אדמה וכו׳

  הגודל האידיאלי של אבני דרך הוא 450 מ”מ. הן מתאימות בנוחות לכף רגל של מבוגר ומעניקות מראה טבעי המדגיש את ייחודיות האבן. המרחק האידיאלי בין האבנים הוא 100 – 200 מ״מ. שק מלט אחד יספיק בממוצע לכ- 4 אבנים בגדלים האלו.

  ריצוף אבני מדרך

  YouTube video

  טרם הנחת המלט מומלץ להניח את האבנים על הקרקע על מנת לבחון את מיקומם ואת המרחק ביניהם, זהו השלב בו תוכלו לבצע שינויים ולהוסיף אבנים במקרה הצורך. 

  מקמו את סליל החוטים לכל אורך השטח. מומלץ לשמור על קו בגובה 1 מ”מ מעל גובה גימור המרצפות וכ 50 מ”מ מעל גובה האדמה כדי לאפשר 10 מ”מ לפחות של מצע מלט ו – 40 מ”מ של אבן מדרך

  ברגע שהשטח מפולס ומדורג עם הסליל המתוח לתזכורת, ערבבו מלט במריצה או בדלי גדול ביחס של 5:1 חול לתערובת בטון. מרחו שכבה דקה של מלט למצע המרצפת. הניחו את האבן וסייעו לה להתמקם תוך הפעלת כוח. התחילו בהנחת אבן המדרך הראשונה על מצע מלט לח. השתמשו בכף שפכטל או באת חפירה כדי למקם את המלט תוך השארת גובה סביר לאבן. 

   להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
   077-805-2100

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   אם המרצפת ממוקמת גבוה מדי, השתמשו בפטיש גומי או בידיים כדי להוסיף לחץ להנמכת המרצפת. ברגע שהיא מונחת בגובה הרצוי, אזנו את האבן לאורך ולרוחב והתאימו אותה למרצפת הסמוכה באמצעות פלס מים. 

   אם נדרש, תוכלו להסיר את האבן ולהניח אותה מחדש לאחר התאמה של מצע המלט לגובה. המלט מתייבש לחלוטין תוך כ – 24 שעות, לכן אין חשש מביצוע שינויים ותיקונים תוך כדי עבודה. 

   לאחר מיקומן של כל האבנים, מרחו כמות נוספת של מלט סביב היקף כל מרצפת, באופן ידני או באמצעות שפכטל. מרחו את המלט בחצי הגובה של צד המרצפת כדי להדביקה היטב.

   תנו למלט להתייבש במהלך הלילה. לאחר ייבוש מלא בצעו ניקוי של עודפי המלט, מומלץ לנקות על ידי חומצות מלח שאינן פוגעות באבנים. לסיום ניתן למרוח סילר המשמש כשכבת הגנה על האבנים.

   את השטח הנותר ניתן למלא בחלוקי נחל דקורטיביים או בחצץ שומשום, ניתן למלא באדמה ולשתול שתילים שיעניקו מראה של גינה לריצוף.

   ריטה פסחוב

   כותבת המאמר: ריטה פסחוב

   מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי ריטה פסחוב ואנשי מקצוע מנוסים. כדי להביא לכם את המידע העדכני והמועיל ביותר לגבי אבני מדרך ודרכי השימוש בהן. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

   אבני מדרך נוספות שיכולות לעניין אותך