טיפים לעיצוב גינה ביתית בסגנון ים תיכוני

  להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-2100

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  אם לטייל בארץ ישראל, בין עצי הזית, הנחלים, האבנים והצוקים – עושה לכם את זה, כדאי לדעת שאתם יכולים לקבל את זה ממש אצלכם בגינה. גינה ים תיכונית היא גינה שמתאימה לאקלים המקומי בסוג הצמחים שלה ולכן לא מצריכה תחזוקה תובענית. בנוסף, מדובר בגינה שמורכבת מחומרים מקומיים, כמו עץ ואבן.

  בגינה ים תיכונית יש שימוש בצמחים ועצים הצומחים בישראל ובמזרח התיכון בכלל, כדוגמת עצי זית, עצי רימון, אלון, חרוב, אלה ארץ-ישראלית ועוד, וכן שיחים כמו גפן מטפסת, הדס, לוטם ומורן. צמחי תבלין גם הם פופולריים מאוד בגינות ים תיכוניות, אפילו חובה. מלבד הצמחים, בגינה ים תיכונית מקובל להציב פריטי טבע נוספים כמו מסלעות ואבני מדרך מקומיות, כמו אבני בזלת.

  דגשים חשובים בתכנון גינה

  בין אם אתם מתעניינים בגינה בעיצוב ים תיכוני ובין אם בגינה בעיצוב אקזוטי או יפני, לפני שניגשים למלאכת תכנון ועיצוב גינה בבית – יש מספר פרטים שחשוב לקחת בחשבון כבר בשלב התכנון, עוד לפני שרכשתם ולו פריט אחד. 

  • תנאי שטח – יש לקחת בחשבון את הטיפוגרפיה של הגינה. לדוגמה – גינה תלולה עשויה להצריך מכם להתחשב בכל מה שקשור להשקיה וכן במקרה שתהיו מעוניינים לבנות בגינה, לדוגמה בריכה או פרגולה. בנוסף, סוג האדמה משמעותי – יש אדמה שקשה יותר לחפור בה. 
  • תשתיות – חשמל, ניקוז, מערכת השקיה ותאורה – כדי שהגינה שלכם תשרת גם אתכם, בני האדם, ולא רק תהווה בית לצמחים – חשוב לתכנן את התשתיות – החל מתאורה באזור הצמחייה ועד לחשמל ותאורה בפינת הישיבה.
  • חלוקת השטחים – חלוקת השטחים בגינה לאזור צמחיה, מדשאות, אבני מדרך, פינת ישיבה ואולי אפילו פינת ברביקיו. ברגע שתשרטטו את מטרת האזורים בגינה, כמובן לאחר שלקחתם בחשבון את עניין הטופוגרפיה, תוכלו להתקדם הלאה. 

  דגשים לעיצוב גינה ים תיכונית

  • מראה פראי – כמו האזור בו אנחנו חיים, גינה ים תיכונית היא גינה פראית במקצת ולא מהודקת, וזה בשונה מגינות בעיצוב בריטי או יפני, שם כל שיח עובר תספורת לעיתים קרובות והעלים קצוצים באותו הגובה. חשוב לדעת – מראה פראי לא אומר מראה מוזנח, וגם כדי להשיג מראה פרטי צריך לעבוד קצת על העיצוב. 
  • שימוש במסלעות ואבני מדרך – שימוש במסלעות ואבני מדרך תורם למראה הטבעי, וכמובן תואם מאוד לסביבה הים תיכונית שלנו שהיא סביבה סלעית והררית. אבני מדרך לדוגמא יכולים להיות אבני בזלת שנפוצים בגינות ים תיכוניות. 
  • שימוש במים ובריכות נוי – כפי שהנחלים והנהרות ממלאים את ארץ ישראל, כך מקובל לעשות שימוש במים בגינות ים תיכוניות. לדוגמה, בריכת נוי עם דגים הנפוצים באזור או פשוט חלוקי נחל המפוזרים בתוך מקור מים או מזרקה קטנה. 
  • צמחייה ועצים – כמובן, המרכיב העיקרי של גינה ים תיכונית הוא הצמחייה, עם צמחים ועצים שגדלים בסביבה שלנו ותואמים לאקלים הים תיכוני. עם זאת, גם כשמדובר בצמחייה הגדלה באזור, מומלץ לרדת לרזולוציה נמוכה יותר כמו מיקום בארץ וכיוון שמש. גינה באזור הערבה שונה מגינה באזור הגולן, ומומלץ לבחור בצמחים שיוכלו לשרוד במזגי אוויר קיצוניים.

  אבני מדרך נוספות שיכולות לעניין אותך