החלפת מדרכה: מה התהליך וכמה זמן זה לוקח?

  להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-2100

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  תהליך החלפת ריצוף אספלט או בטון בחומרי ריצוף חדשים כמו אבן, חצץ או אספלט, תלוי בסוג החומרים בהם נעשה שימוש, ברמת המקצועיות של צוות העבודה, בסוג הכלים שאיתם הצוות עובד ועוד. הנה כל מה שרציתם לדעת על התהליך, המשיכו לקרוא. 

  החלפת מדרכה היא תהליך שיכול להימשך בין כמה שעות לבין כמה ימים, לעיתים שבועות או אפילו חודשים. בחלק מהמקרים, לצערנו, פרויקטים אלו אפילו נתקעים באמצע התהליך ולעולם לא מסיימים אותם. ולכן כל כך חשוב לבחור חברת קידוח בטון מקצועית שיכולה להתמודד עם כל אתגר הנקרה בדרכה. כמו כן, חשוב לדעת ולברר מראש מה כולל התהליך וכמה זמן הוא לוקח.

  החלפת מדרכה: מה התהליך?

  כאשר מדובר על החלפת מדרכה או קידוח בטון מדרכות, ניתן להניח אבן בכמה שיטות שונות, חלקן כוללות חפירה של הריצוף הקיים ולאחר מכן הנחת אבנים מעליו. במקרים אחרים יהיה אפשרי להשתמש בתהליך של חיתוך, הכולל חיתוך הריצוף הקיים ולאחר מכן הנחת אבנים מעליו. בכל מקרה, בדרך כלל יש להסיר את המשטח הישן לפני שניתן להציב ריצוף חדש. 

  תהליך זה מצריך בדרך כלל עבודת חפירה על ידי מכונות עפר או מחפרון (או בשם מעמיס דו-כפי) . לרוב ניתן לחתוך אספלט במגוון שיטות, לרבות קידוח בטון, חיתוך אספלט במכונת ריצוף או חפירה. בתוך כך, החלפת מדרכה לוקחת בדרך כלל כשבוע ועד ארבעה שבועות, תלוי בגודל הפרויקט וכמה עבודה צריך לעשות.

  תהליך החלפת ריצוף תלוי בסוג הריצוף ובגודל הפרויקט

  כאשר מדובר על קידוח בטון של מדרכות, ישנם סוגים רבים ושונים של חומרי ריצוף שניתן להשתמש בהם לסלילת כבישים, מדרכות, חניונים ואספלט מכל סוג. בהיבט הזה של הדברים, בהחלט אפשר להגיד כי לכל חומר יש יתרונות וחסרונות משלו. 

  בתוך כך, התהליך בד"כ מתחיל בהערכה כדי לקבוע מה צריך לעשות כדי להפוך את המדרכה לבטוחה שוב. לאחר מכן יוציא הקבלן את כל החומרים הרופפים מהאתר ויתקין חומרי ריצוף חדשים במידת הצורך.

  באילו כלים ומכונות משתמשים עבור החלפת מדרכה?

  החלפת מדרכה היא תהליך טכני מאוד ודי יקר. תהליך זה נעשה בדרך כלל על ידי ציוד בנייה כמו מכונות קידוח אספלט, ציוד לעבודות עפר וציוד כבד. ישנם כלים רבים שניתן להשתמש בהם לתהליך של סלילת כבישים. כלים אלה כוללים מקדחות בטון, ציוד חפירה, מחפרונים, מלגזות ועוד. 

  הכלים המשמשים לתהליך זה משתנים בהתאם לגודל וסוג הפרויקט. המכונות הנפוצות ביותר הן ציוד לעבודות עפר, כגון דחפורים, מחפרים ומשאיות מסוגים שונים. בין אם תזמינו חברת קידוח בטון כזאת או אחרת, הקפידו תמיד לוודא שאותה חברה מחזיקה במוניטין וניסיון בסוג המדרכות שאתם מעוניינים להחליף. זה אולי הטיפ הכי חשוב שנוכל לתת לכם. 

  אבני מדרך נוספות שיכולות לעניין אותך