מה המשקל שאפשר לשים על אבני מדרך

  להצעת מחיר על אבני מדרך השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-2100

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  התשובה לשאלת המשקל המקסימלי שאותו אבני מדרך יכולות לשאת תלויה בגורמים רבים, ביניהם: סוג האבן, עובי האבן והמשטח עליו האבנים הולכות להיות מותקנות.

  תחילה חשוב להבין מהו הצורך שלכם באבנים והיכן הן עומדות להיות מותקנות, צורת ההתקנה בחנייה או שביל גישה שונה לחלוטין מהתקנת אבני מדרך על דשא או בגינה. יש לקחת בחשבון האם רכבים יעמדו על האבנים, רהיטים או שהן ישמשו אתכם לצורך מעבר נוח ברחבי הגינה.

  באופן כללי ככל שהאבן עבה יותר, כך עולה רמת העמידות שלה, אך חייבים לקחת בחשבון גם את צורת ההתקנה. מאחר ואבן המותקנת על מצע בטון אינה צריכה להיות עבה כמו אבן המותקנת על דשא או על מצע של אבנים.

  נשיאת משקל גבוהה במיוחד

  במידה ומדובר באבני מדרך שישאו משקלים גבוהים מאוד כמו רכבים, מומלץ לבצע את ההתקנה על מצע של בטון, עובי האבן במקרה זה ינוע בין 2 ס״מ עד 4 ס״מ. סוג האבן נתון לבחירתכם אך חשוב לדעת את מאפייני האבנים מבחינת יכולת ספיגת, עמידות וקשיחות.

  אבני מדרך בזלת לדוגמה ידועות כאבנים חזקות במיוחד, אבני צפחה בעלות עמידות בינונית ואילו אבני הגיר המקומיות נחשבות לאבנים רכות יותר. ברוב המקרים סוגים רבים של אבנים יחזיקו זמן רב כל עוד צורת ההתקנה בועה באופן נכון. יש לוודא יציבות של האבן ולמנוע תזוזה על מנת לאפשר לה לשאת משקלים כבדים.

  נשיאת משקל קל ובינוני

  במקרה בו האבן תישא את משקלכם ומשקלם של אנשים או רהיטים נוספים ניתן להסתפק בהתקנה של אבנים ללא קיבוע קבוע. טרם ההתקנה חשוב לוודא כי הקרקע ישרה וכי האבנים מונחות בצורה יציבה.

  גם משקל קל יכול לגרום לאבן להיסדק במידה והיא אינה מונחת טוב. הקפידו לבחור באבנים בעובי של 4 ס״מ לפחות, עובי האבן יתרום לעמידותה במקרה של תזוזה תוך כדי הפעלת עומס על האבן. כמו כן, מומלץ לבחור באבנים בעלי רמת קשיחות גבוהה על מנת להבטיח את עמידות האבנים לאורך זמן.

  אבני מדרך נוספות שיכולות לעניין אותך